XXVIII Niedziela Zwykła

14 października 2018 r.

1. Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski „Promieniowanie Ojcostwa”. Przed kościołem są zbierane ofiary do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia, na rzecz uzdolnionej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.

2. We wtorek 16 października będzie 40 rocznica wyboru Papieża św. Jana Pawła II. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do naszej parafii. Tego dnia Słowo Boże będzie głosił o. Łukasz Brachaczek, franciszkanin z Krakowa. Po różańcu będzie ucałowanie relikwii.

3. Zapraszamy na październikowe nabożeństwo Różańcowe, każdego dnia o godz. 16.15. Chciejmy razem we wspólnocie parafialnej, rozważać tajemnice z życia Pana Jezusa i Matki Maryi. Za odmówienie ustne jednej części różańca w kościele a także w rodzinie można uzyskać odpust zupełny. 

4. W poniedziałek spotkanie kandydatów do bierzmowania z 3 klasy gimnazjum o godz. 18.00.

5. We wtorek zapraszamy na Mszę św. w intencji uzdrowienia duszy i ciała, o godz. 18.00. Po Mszy adoracja z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

6. W środę Msza i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

7. W czwartek święto św. Łukasza, Ewangelisty.

8. W piątek wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

9. Zapraszamy do udziału w pielgrzymce ministrantów do sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego w Górze Kalwarii. Wyjazd autokarem w sobotę o godz. 9.00. Zwiedzimy również  zamek w Czersku. Koszt wyjazdu 15 zł. Zapisy w zakrystii.

10. Studentów i młodzież pracującą zapraszamy za II spotkanie w ramach formacji duchowej w sobotę o godz. 18.00, w powstającej parafialnej grupie studenckiej. 

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, które można nabyć w zakrystii.

12. Od dziś przyjmujemy na wypominki na rok 2018/19. Kartki są do wzięcia w zakrystii. Okażmy pomoc modlitewną naszym zmarłym, zgłaszając ich imiona na wypominki – modlitwy w ich intencji: jednorazowe 1 i 2 XI oraz roczne w niedzielę i Mszę św. w ich intencji w I poniedziałki miesiąca o godz. 17.00.

13. Za tydzień taca na misje.

14. W tym tygodniu są wolne intencje porannych Mszy św.

15. Z radością możemy ogłosić, że I Pielgrzymka Środowisk Niepełnosprawnych do Lewiczyna udała się. W pielgrzymce wzięło udział 150 osób. Organizatorzy dziękują firmie „Dojutrek” i „Klepacz” za wsparcie pielgrzymów.