XXIX Niedziela Zwykła

21 października 2018 r.

1. Zapraszamy na październikowe nabożeństwo Różańcowe, każdego dnia o godz. 16.15. Chciejmy razem we wspólnocie parafialnej, rozważać tajemnice z życia Pana Jezusa i Matki Maryi. Za odmówienie ustne jednej części różańca w kościele a także w rodzinie można uzyskać odpust zupełny. 

2. W poniedziałek 22 października wspomnienie św. Jana Pawła II.

Tego dnia zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity o godz. 17.00. Można zgłaszać intencje tej Mszy, prosząc Boga o łaski dla siebie i swoich bliskich. Prosimy o przyniesienie róż, które są wymownym znakiem łask otrzymanych od Boga przez wstawiennictwo Patronki od spraw beznadziejnych. Róże będzie można nabyć w kruchcie przed Mszą św. Tym razem będą róże żółte i czerwone, które będzie można złożyć przed popiersiem św. Jana Pawła II lub przed figurą św. Rity. 

3. W poniedziałek język angielski dla Uniwersytetu III Wieku o godz. 16.00.

4. W środę Msza i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

5. W czwartek 25 października, spotkanie z rodzicami dzieci I Komunijnych o godz. 18.30.

6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

7. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.15 a trening piłki nożnej o godz. 12.30.

8. Studentów i młodzież pracującą zapraszamy na spotkanie parafialnej grupie studenckiej w sobotę o godz. 18.00. 

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, które można nabyć w zakrystii. W „Niedzieli” jest dołączony film „Wojna totalna. Zabić jak najwięcej”. Film pokazuje rozmiar strat osobowych poniesionych przez Polskę w czasie II wojny światowej. Cena tygodnika bez zmian 5 zł.

10. Przyjmujemy na wypominki na rok 2018/19. Kartki są do wzięcia w zakrystii. Okażmy pomoc modlitewną naszym zmarłym, zgłaszając ich imiona na wypominki – modlitwy w ich intencji.

Jednorazowe będą czytane 1 XI na nowym cmentarzu po Mszy o godz. 14.00 i 2 XI będzie odprawiona w kościele Msza o godz. 9.00 w intencji poleconych w wypominkach jednorazowych oraz zmarłych od 1 XI 2017 r. do 30 X 2018 r. a po Mszy procesja z wypominkami wokół kościoła.

Roczne będą czytane w ciągu roku w niedzielę po każdej Mszy św. i będzie Msza św. w I poniedziałki miesiąca o godz. 17.00 z wypominkami.

11. W przyszłą niedzielę, obchodzić będziemy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem Pakistan. Przerwać milczenie. Po Mszach będzie zbiórka do puszek na rzecz prześladowanych chrześcijan.