II Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2019 r.

1. Po Mszy zbiórka do puszek na rzecz Dzieła pomocy misjonarzom Ad gentes.

2. Wielki Post to czas kontemplacji tajemnicy Męki i Śmierci Pana Jezusa, dlatego zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15.

Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 16.15 a dla dorosłych i młodzieży po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie do św. Rity.

Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Prowadzimy wielkopostną akcję charytatywną „Miłość miłosierna”. Do kosza przy ołtarzu możemy składać produkty żywnościowe, nową odzież, zabawki, słodycze dla dzieci.

Może być to wyraz naszej jałmużny wielkopostnej, która gładzi grzechy.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z III kl. gimnazjum w poniedziałek o godz. 18.00.

5. We wtorek 19 marca, uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, patrona Kościoła Powszechnego, rodzin, małżeństw, ojców, mężczyzn. Msze o godz. 7.00 i 17.00.

Tego dnia zapraszamy na Mszę św. w intencji uzdrowienia duszy i ciała, o godz. 18.00. Po Mszy adoracja z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

7. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

8. Zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity w piątek 22 marca o godz. 17.00. Można zgłaszać intencje tej Mszy, prosząc Boga o łaski dla siebie i swoich bliskich. Prosimy o przyniesienie róż, które są wymownym znakiem łask otrzymanych od Boga przez wstawiennictwo Patronki od spraw beznadziejnych. Róże będzie można nabyć w kruchcie przed Mszą św.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci oraz „Drogi Misyjne”, które można nabyć w zakrystii.

10. Zachęcamy do obejrzenia projektu ołtarza w kaplicy Miłosierdzia Bożego, który znajduje się na sztaludze przed kaplicą.

11. Przypominamy, że poszukujemy osoby na stanowisku psychologa na 1/2 etatu do pracy z dorosłymi osobami niepełnosprawnymi w Warsztacie Terapii Zajęciowej przy naszej parafii. Szczegóły pod numerem tel. 509 710 807 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

12.  W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy do domu Ojca ś.p. Edwarda Nowaczewskiego. Wieczny odpoczynek…