V Niedziela Wielkiego Postu

7 kwietnia 2019 r.

1. Msza św. z udziałem Wojska Polskiego w intencji Ofiar Zbrodni Katyńskiej i Katastrofy Smoleńskiej dziś o godz. 12.00.

2. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy największe tajemnice naszego zbawienia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

3. Dziś po Mszach zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych ku czci Męki Pańskiej: dziś jak i za tydzień w Gorzkich Żalach o godz. 16.15 oraz w ostatniej Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 16.15. Tego dnia nie będzie Drogi Krzyżowej po Mszy o godz. 17.00.

O godz. 19.00 z kościoła św. Mikołaja wyruszy Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta, która zakończy się w naszym kościele.

Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. Prowadzimy wielkopostną akcję charytatywną „Miłość miłosierna”. Do kosza przy ołtarzu możemy składać produkty żywnościowe, nową odzież, zabawki, słodycze dla dzieci.

Może być to wyraz naszej jałmużny wielkopostnej, która gładzi grzechy.

6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

7. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Msza za Ojczyznę o godz. 17.00.

8. Spotkanie Żywego Różańca, w sobotę 13 kwietnia po Mszy o godz. 17.00.

9. Odprawa liturgiczna dla rodziców i chrzestnych, przed chrztem dzieci w Wielkanoc, i w odpust parafialny, w sobotę 13 kwietnia o godz. 9.00.

10. Trening piłki nożnej ministrantów o godz. 10.00. Tego dnia nie będzie zbiórki. 

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci, które można nabyć w zakrystii. W „Gościu Niedzielnym” jako dodatek jest płyta DVD z filmem „Ignacy Loyola”, o założycielu zakonu jezuitów.

12. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grójcu ogłasza nabór kandydatów na rodziny zastępcze. Dokładne informacje w gablocie ogłoszeń.

13. Zachęcamy do udziału w XIV Grójeckim Biegu Papieskim ku pamięci św. Jana Pawła II, w niedzielę 14 kwietnia o godz. 14.00 na stadionie Mazowsza. Zapisy godzinę przed biegiem.

14. Taca za tydzień na inwestycje w naszej parafii.

15. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy do domu Ojca:

śp. Mariannę Tul, Mirosławę Pomykała i Lecha Łuczyńskiego. Wieczny odpoczynek…