Uroczystość

Zmartwychwstania Pańskiego

 Wielkanoc Roku Pańskiego 2019 r.

 

Drodzy Parafianie!

Życzymy Wam,

aby radość wielkanocnego poranka

rozpromieniła Wasze oblicza,

usuwając w cień wszystko, co tę radość przysłaniało.

 Niech Zmartwychwstały Chrystus Pan,

 Wam błogosławi!

Niech wzmacnia

waszą wiarę, nadzieję i miłość!

Głębokiej wiary w Miłosierdzie Boże!

Radosnego Alleluja!

Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

Prawdziwie, Zmartwychwstał! Alleluja!

 

1. W tę Wielką Noc liturgią Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa.

2. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 Procesja Rezurekcyjna – czyli uroczyste ogłoszenie światu Zmartwychwstania Pańskiego a po niej Msza św.

Następne Msze o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00.

Msze św. w Poniedziałek Wielkanocny wg porządku niedzielnego. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby KUL.

Zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity w  Poniedziałek Wielkanocny 22 kwietnia o godz. 17.00. Można zgłaszać intencje tej Mszy, prosząc Boga o łaski dla siebie i swoich bliskich. Prosimy o przyniesienie róż, które są wymownym znakiem łask otrzymanych od Boga przez wstawiennictwo Patronki od spraw beznadziejnych. Róże będzie można nabyć w kruchcie przed Mszą św.

3. Kościół w radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego trwa równo osiem dni, dlatego zachęcamy do udziału we Mszy św. każdego dnia od wtorku do soboty o godz. 7.00 lub 17.00.

Z racji Oktawy w piątek nie będzie postu.

4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

5. W przyszłą niedzielę przypada dzień patronalny w naszej świątyni i parafii Uroczystość Bożego Miłosierdzia.  Kto tego dnia, będąc w stanie łaski uświęcającej przystąpi do Komunii św., może uzyskać odpuszczenie kar doczesnych za grzechy.

Uroczystej Mszy odpustowej o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. Grzegorz Krysztofik a po niej poprowadzi procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy panów do baldachimu, ministrantów, bielanki, Żywy Różaniec, Odnowę w Duchu Świętym, chór i schole parafialne.

6. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny odmawiana jest po Mszy św. o godz. 12.00 w pozostałe dni Oktawy po Mszy św. o godz. 17.00

7. Zbiórka ministrantów przed odpustem, w sobotę o godz. 9.30. Ministranci obowiązkowo w niedzielę na Mszy odpustowej o godz. 12.00.

8. Prosimy serdecznie bielanki o udział w procesji odpustowej.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” z płytą CD z piosenkami wielkanocnym Arki Noego, które można nabyć w zakrystii.