Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

9 czerwca 2019 r. 

1. Dzisiejszą  uroczystością kończy się okres Komunii wielkanocnej. Jutro rozpocznie się Zwykły Okres w Liturgii Kościoła.

2. W poniedziałek święto NMP, Matki Kościoła. Msza o godz. 7:00 i 17:00

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, każdego dnia po Mszy wieczornej.

4. Bierzmowanie klas III gimnazjum będzie we wtorek 11 czerwca. Spowiedź kandydatów i przygotowanie  liturgiczne wraz ze świadkami w poniedziałek o godz. 17:45.

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

6. W czwartek 13 czerwca, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msza o godz. 7:00 i 17:00. Po Mszy wieczornej spotkanie Żywego Różańca.

7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczynają się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Msza za Ojczyznę o godz. 17.00.

8. Spotkanie bielanek z obu grójeckich parafii. w naszej parafii w sobotę o godz. 9.30. Zapraszamy dziewczynki chcące sypać kwiatki przed Najświętszym Sakramentem podczas procesji Bożego Ciała.

9. W przyszłą niedzielę uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W naszej Parafii będziemy gościć franciszkanina, o. Łukasza, dzięki któremu będziemy mogli poznać historię życia i uczcić relikwie dwóch najmłodszych polskich błogosławionych Męczenników bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. Będzie można również nabyć różańce i obrazki z relikwiami,  książki mówiące o ich życiu i działalności.  Po mszach świętych  będzie możliwość złożenia ofiary na misje franciszkańskie.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”, które można nabyć w zakrystii.   

11. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy do domu Ojca:

śp. Elżbietę Głowacką, Honoratę Kowalczyk, Józefa Sieczkowskiego, Ewę Wołukanis. Wieczny odpoczynek…