XI Niedziela Zwykła

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

16 czerwca 2019 r.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, każdego dnia po Mszy wieczornej.

2. Zapraszamy dzieci na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego w środę o godz. 8.00.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

4. W czwartek 20 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze w naszym kościele o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 17.00. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy wyruszy z kościoła św. Mikołaja po Mszy o 11.00. Na procesję zapraszamy wszystkich a zwłaszcza asystę, ministrantów i bielanki, dzieci Komunijne, kandydatów do bierzmowania.

Przypominamy, że Boże Ciało jest świętem nakazanym zobowiązującym nas do udziału we Mszy św.

Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny. Po procesji zostanie odprawiona Msza w naszym kościele.

5. W Oktawie Bożego Ciała – od piątku, zapraszamy do udziału w procesji Eucharystycznej wokół kościoła po Mszy wieczornej.

6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczynają się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

7. W sobotę 22 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity o godz. 17.00. Można zgłaszać intencje tej Mszy, prosząc Boga o łaski dla siebie i swoich bliskich. Prosimy o przyniesienie róż, które są wymownym znakiem łask otrzymanych od Boga przez wstawiennictwo Patronki od spraw beznadziejnych. Róże będzie można nabyć w kruchcie przed Mszą św.

8. W czwartek rozpoczynają się wakacje. Życzymy dzieciom i wszystkim Parafianom dobrego wypoczynku. Prosimy pamiętać o niedzielnej Mszy św., modlitwie i sakramentach. Pamiętajcie też droczy Parafianie o swojej Parafii polecając Ją w różnych sanktuariach czy miejscach świętych.

9. Informacja dla młodzieży z naszej parafii z obecnej kl. VII, która w przyszłym roku pragnie przyjąć sakrament bierzmowania. Po otrzymaniu na katechezie szkolnej karty zgłoszenia, do końca czerwca należy w zakrystii lub w kancelarii zapisać się na przygotowanie do bierzmowania. Młodzież ucząca się poza Grójcem może odebrać karty zgłoszenia w zakrystii.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i nowego nr. „Małego Gościa Niedzielnego”, które można nabyć w zakrystii.   

11.  W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy do domu Ojca: śp. Jadwigę Ziółek. Wieczny odpoczynek…