XVII Niedziela Zwykła

28 lipca 2019 r.

1. Za  tydzień I niedziela miesiąca, po Mszy o godz. 12.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i procesję wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza ministrantów, bielanki i wspólnoty parafialne.

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. 

3. W imieniu Dowódcy Garnizonu Grójec i Burmistrza Gminy i Miasta Grójec zapraszamy na uroczyste obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, które odbędą się czwartek 1 sierpnia a rozpoczną się  Mszą św. o godz. 16.00 na Placu Wolności.

O godzinie 17.00 przez minutę na terenie całej Polski zawyją wszystkie syreny. Uczcijmy tę podniosłą chwilę zatrzymując się w zadumie i refleksji. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie walcząc za nasz kraj.

4. W piątek I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.  Spowiedź od godz. 16.00. Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00.

5. W piątek 2 sierpnia będzie odpust „Porcjunkuli”, który zawdzięczamy św. Franciszkowi z Asyżu. Tego dnia można uzyskać odpusty zupełny za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w nim „Modlitwy Pańskiej” i „Wyznanie wiary”. 

6. W lipcu i sierpniu, w dni powszednie, spowiedź przed Mszą św. lub po Mszy.

7. W sierpniu jest wiele wolnych intencji mszalnych porannych i wieczornych w dni powszednie.

8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”, które można nabyć w zakrystii.   

9. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy do domu Ojca: śp. Jana Katanę i Teresę Dudek. Wieczny odpoczynek…