XXIX Niedziela Zwykła

20 października 2019 r.

1. Spotkanie z rodzicami dzieci Komunijnych dziś po Mszy o godz. 12.00.

2. Zapraszamy na październikowe nabożeństwo Różańcowe, każdego dnia o godz. 16.15.

3. We wtorek 22 października, wspomnienie św. Jana Pawła II. Zapraszamy tego dnia na nabożeństwo do św. Rity o godz. 17.00. Można zgłaszać intencje tej Mszy, prosząc Boga o łaski dla siebie i swoich bliskich. Prosimy o przyniesienie róż, które są wymownym znakiem łask otrzymanych od Boga przez wstawiennictwo Patronki od spraw beznadziejnych. Róże będzie można nabyć w kruchcie przed Mszą św.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. Można zamawiać różne intencje nowenny i Mszy św.  

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z 8 kl., w czwartek o godz. 18.00.

6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

7. Próba generalna przed bierzmowaniem uczniów z I kl. szkoły średniej, w piątek o godz. 18.00. Obecność kandydatów obowiązkowa.

8. W przyszłą niedzielę 27 października, rozpocznie się w naszej parafii dwudniowa wizytacja kanoniczna. Ks. kard. Kazimierz Nycz przybędzie o godz. 9.00.

Podczas Mszy o godz. 12.00 będziemy przeżywali uroczyste wprowadzenie relikwii bł. Michała Sopoćki. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę do bł. Michała każdego dnia do soboty po Mszy wieczornej. Wszystkich zachęcamy do udziału we Mszy o godz. 12.00. Dzieci z IV kl. prosimy o przyjście w strojach komunijnych.  

Drugiego dnia, we wtorek 29 października, ks. Kard. odwiedzi szkołę, przedszkole i urzędy znajdujące się na terenie naszej parafii a podczas Mszy o godz. 17.00 udzieli sakramentu bierzmowania.

9. Odprawa liturgiczna ministrantów przed wizytacją w środę o godz. 17.40.

10. Przyjmujemy na wypominki na rok 2019/20. Kartki są do wzięcia w zakrystii. Okażmy pomoc modlitewną naszym zmarłym, zgłaszając ich imiona na wypominki – modlitwy w ich intencji: jednorazowe 1 i 2 XI oraz roczne w niedzielę i Msze św. w ich intencji w I-e poniedziałki miesiąca.

11. Msza św. we Wszystkich Świętych na nowym cmentarzu będzie o godz. 13.00 a nie o godz. 14.00. Prosimy o przekazanie swoim bliskim informacji o zmianie godziny.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”, które można nabyć w zakrystii.

13. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy do domu Ojca śp. Stefana Dzikołowskiego i Mariana Wojciechowskiego. Wieczny odpoczynek…