XXXII Niedziela Zwykła

10 listopada 2019 r.

1. Zapraszamy na uroczystą Mszę św. w intencji Ojczyzny z ceremoniałem wojskowym, dziś o godz. 17.00. Po Mszy śpiew pieśni patriotycznych.

2. W poniedziałek, 11 listopada w Święto Niepodległości, Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 i 17.00. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.

3. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym, zaprasza na spotkania modlitewne we wtorki o godz. 18.00 w salce w domu parafialnym.

4. W środę 13 listopada Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. Można zgłaszać różne intencje nowenny i Mszy św. Po Mszy spotkanie Żywego Różańca.

5. W czwartek spotkanie kandydatów do bierzmowania o godz. 18.00.

6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

7. Przyjmujemy na wypominki na rok 2019/20. Okażmy pomoc modlitewną naszym zmarłym, zgłaszając ich imiona na wypominki – modlitwy w ich intencji. Wypominki będą czytane w ciągu roku w niedzielę po każdej Mszy św. i będzie odprawiana Msza św. w I poniedziałki miesiąca o godz. 17.00 z wypominkami.

8. Są wolne intencje mszalne w tym tygodniu.

9. W przyszłą niedzielę spotkanie z rodzicami dzieci Komunijnych po Mszy o godz. 12.00.

10. W przyszłą niedzielę, w ramach XI Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym,  przed kościołem będzie zbiórka do puszek na rzecz Sudanu.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”, które można nabyć w zakrystii.

12. Przez najbliższe dni do soboty 16 listopada, organizujemy zbiórkę elektrośmieci na potrzeby osób niepełnosprawnych Warsztatów Terapii Zajęciowej działających przy naszej parafii. Szczegóły w gablocie. 

13. Zaproszenie:

Umiłowani Diecezjanie!

Zapraszam Was w poniedziałek, 11 listopada, do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości.

O godz. 17.00 odbędzie się okolicznościowy koncert Boże, coś Polskę, a po nim wspólne śpiewanie pieśni religijnych i patriotycznych.

Świętowanie zakończymy o godz. 19.18 zapaleniem Świecy Niepodległości w Świątyni i naszych domach oraz Mszą Świętą z uroczystym odmówieniem Aktu Dziękczynienia Polski za dar wolności.

Wszystkim udzielam pasterskiego błogosławieństwa, prosząc jednocześnie o nieustanną modlitwę w intencji Ojczyzny.

† Kazimierz Kardynał Nycz

Arcybiskup Metropolita Warszawski

14. Gmina Grójec organizuje szkolenia komputerowe. Szkolenia te skierowane są do wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego, którzy ukończyli 25 lat. Jeżeli chcecie Państwo poszerzyć swoją wiedzę z zakresu obsługi komputera, dowiedzieć się jak założyć internetowe konto bankowe, jak zrobić zakupy w sieci lub jak odnaleźć się w internetowej rzeczywistości, przyjdźcie do Urzędu Gminy i Miasta w Grójcu. Szkolenia będą odbywać się do końca lutego 2020r. Zapraszamy wszystkich chętnych do rezerwacji terminów.

Szkolenia są bezpłatne i potwierdzone certyfikatem.

W trakcie kursu możecie Państwo poszerzyć swoją wiedzę w poniższych zakresach tematycznych:

1. Rodzic w internecie.
2. Mój biznes w sieci.
3. Moje finanse i transakcje w sieci.
4. Działamy w sieciach społecznościowych.
5. Tworzę własną stronę internetową (blog).
6. Rolnik w sieci.
7. Kultura w sieci.

☎ Szersze informacje uzyskacie u koordynatorki projektu - Pani Darii Bobrowskiej-Wachniewskiej,

pokój nr 8 w Urzędzie Gminy i Miastaw Grójcu - tel. 48 664 30 91 wew. 55