XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

24 listopada 2019 r.

1. Dziś w uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 12.00 z ceremoniałem wojskowym. Po Mszy odmówimy akt poświęcenia. Za udział  w odmówieniu tego aktu będzie można  uzyskać odpust zupełny.

2. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent – Początek nowego Roku Liturgicznego. Będzie to również I niedziela miesiąca. Po Mszy o godz. 12.00 krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Taca tego dnia będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne.

3. Od przyszłej niedzieli, rozpoczniemy Adwentową Akcję „Małe pudełko wiele radości – czyli jak zostać Św. Mikołajem”. Do kancelarii lub do kosza stojącego w kościele można przynosić artykuły żywnościowe, środki czystości, nowe ubrania lub zabawki. Dary, w formie paczek świątecznych, zostaną przekazane dzieciom z ubogich rodzin naszej Parafii.

4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. Można zgłaszać różne intencje nowenny i Mszy św.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania będzie w czwartek 5 grudnia.

6. Zapraszamy na Mszę św. w intencji o błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, w czwartek 28 listopada o godz. 17.00.

7. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

8. Można zamawiać intencje mszalne na 2020 rok. Są również wolne intencje w tym tygodniu. Zainteresowanych zapraszamy do zakrystii.

9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” z kalendarzem na 2020 r. ze św. Janem Pawłem II. Cena „GN” jest 6 zł.; „Małego Gościa Niedzielnego”, „Misyjne Drogi”, które można nabyć w zakrystii.

10. Warsztat Terapii Zajęciowej przy naszej par. zaprasza w przyszłą niedzielę (do godz. 13.30) na przedświąteczny kiermasz prac. Środki finansowe uzyskane ze sprzedaży prac przeznaczone zostaną na integrację społeczną uczestników Warsztatu.

11. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy do domu Ojca śp. Janinę Rutkowską, Andrzeja Jastrzębskiego. Wieczny odpoczynek…