Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Wielkanoc 2020 r.

 

Siostry i Bracia, Drodzy Parafianie

przyjmijcie od nas Kapłanów

serdeczne życzenia.

Obfitości łask od Zmartwychwstałego Pana Jezusa.

Pokoju serca, mocnej wiary, nadziej i miłości wobec każdego człowieka.

Zdrowych, radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Radosnego Alleluja!

1. W tę Wielką Noc liturgią Wigilii Paschalnej rozpoczęliśmy Uroczystość Zmartwychwstania Pana Jezusa.

2. W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 Msza rezurekcyjna bez procesji. Następne Msze o godz. 9.00, 10.30, 12.00 i 17.00 z transmisją na facebook.

Msze św. w Poniedziałek Wielkanocny wg porządku niedzielnego. O 17.00 z transmisją na facebook.

3. Kościół w radości świąt Zmartwychwstania Pańskiego trwa równo osiem dni, dlatego zachęcamy do udziału we Mszy św. każdego dnia od wtorku do soboty o godz. 7.00 lub 17.00 w świątyni lub za pośrednictwem mediów.

Z racji Oktawy w piątek nie będzie postu.

4. W przyszłą niedzielę przypada dzień patronalny w naszej świątyni i parafii, Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Msza o godz. 12.00 zostanie odprawiona w kaplicy Miłosierdzia Bożego i będzie ona transmitowana przez nasz facebook.

5. Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej. Z dyspensy można korzystać na terenie archidiecezji warszawskiej, aż do odwołania.

Równocześnie zachęcamy do uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy św. za pośrednictwem telewizji, radia i internetu.

Osoby uczestniczące we Mszy transmitowanej przez media, prosimy wpłacać ofiary „na tacę”, na nasze konto parafialne Pekao S.A. Nr rachunku 82 1240 5660 1111 0010 8406 6269. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary poprzez konto bankowe. Bóg zapłać! 

6. Na Msze św. w niedzielę i w dni powszednie zapraszamy tylko 5 osób. Pierwszeństwo  mają osoby, które zamówiły intencje i ich najbliższa rodzina. Wejście na Mszę św. od strony zakrystii.

7. W czasie epidemii zachęcamy wiernych do wzbudzania żalu doskonałego i przyjmowania Duchowej Komunii. Instrukcje znajdują w zakładce naszej internetowej strony. Przypominamy, że na spowiedź wielkanocną mamy czas do Uroczystości Trójcy Św. (7 czerwca). 

8. Stolica Apostolska udzieliła odpustu specjalnego wiernym dotkniętym pandemią koronawirusa. Treść dekretu poniżej.

9. Zamówione intencje mszalne zostaną odprawione nawet bez obecności zamawiających. Ofiary można będzie złożyć w innym terminie lub wpłacając na konto parafialne. Na naszej stronie parafialnej, w zakładce Msze św. i nabożeństwa można sprawdzić kiedy są wolne miejsca, z możliwością zamówienia intencji.

10. Należy ograniczyć kontakty osobiste w kancelarii parafialnej. Wiele spraw można załatwić telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii: (48) 48 664 13 80, mailowo: (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.), lub po wezwaniu księdza domofonem.

11. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy do domu Ojca śp. Edwarda Szymańskiego, Zbigniewa Matysiak, Hannę Zagajewską, Włodzimierza Potoniec.  Wieczny odpoczynek…