II Niedziela Wielkanocy 

Uroczystość Miłosierdzia Bożego

Odpust Parafialny

19 kwietnia 2020 r.

1. Dziś w Uroczystość Bożego Miłosierdzia, Msza o godz. 12.00 zostanie odprawiona w kaplicy Miłosierdzia Bożego i będzie ona transmitowana przez nasz facebook. Zachęcamy do odmówienia Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00, w intencji ustania pandemii.

2. Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. Z dyspensy można korzystać na terenie archidiecezji warszawskiej, aż do odwołania.

Równocześnie zachęcamy do uczestniczenia w niedzielnej i świątecznej Mszy św. za pośrednictwem telewizji, radia i internetu.

Osoby uczestniczące we Mszy transmitowanej przez media, prosimy wpłacać ofiary „na tacę”, na nasze konto parafialne Pekao S.A. Nr rachunku 82 1240 5660 1111 0010 8406 6269. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy złożyli ofiary poprzez konto bankowe. Bóg zapłać! 

3. Od poniedziałku 20 kwietnia, na Msze św. w niedzielę i w dni powszednie, wedle wytycznych, na naszą powierzchnię świątyni, zapraszamy 72 osoby z obowiązkowymi maskami i zachowaniem odległości 2 metrów od siebie.

4. W czasie epidemii zachęcamy wiernych do wzbudzania żalu doskonałego i przyjmowania Duchowej Komunii. Instrukcje znajdują w zakładce naszej internetowej strony. Przypominamy, że na spowiedź wielkanocną mamy czas do Uroczystości Trójcy Św. (7 czerwca). 

5. Stolica Apostolska udzieliła odpustu specjalnego wiernym dotkniętym pandemią koronawirusa. Treść dekretu poniżej.

6. Zamówione intencje mszalne zostaną odprawione nawet bez obecności zamawiających. Ofiary można będzie złożyć w innym terminie lub wpłacając na konto parafialne. Na naszej stronie parafialnej, w zakładce Msze św. i nabożeństwa można sprawdzić kiedy są wolne miejsca, z możliwością zamówienia intencji.

7. Zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity w środę 22 kwietnia  o godz. 17.00. Można zgłaszać intencje tej Mszy, prosząc Boga o łaski dla siebie i swoich bliskich. Prosimy o przyniesienie róż, które są wymownym znakiem łask otrzymanych od Boga przez wstawiennictwo Patronki od spraw beznadziejnych.

8. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu zaczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

9. Spotkanie Trójek Klasowych klas III, w sprawie I Komunii św., we wtorek 21 kwietnia o godz. 18.00 w kościele.

10. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy do domu Ojca: śp. Barbarę Gładek, Jana Podolskiego, Tadeusza Świątkiewicza, Ewę Manarczyk, Dariusza Bugalskiego, Danutę Szmidt, Andrzeja Gajowiak Wieczny odpoczynek…