V Niedziela Wielkanocy

10 maja 2020 r.

1. Dziś powinna być I Komunia św. ale z racji czasu epidemii, decyzją rodziców, została ona przeniesiona na czerwiec przyszłego roku. Za tydzień również nie będzie Rocznicy I Komunii obecnych czwartych klas.

2. Zapraszamy na nabożeństwo Majowe ku czci NMP, każdego dnia po Mszy o godz. 17.00.

3. Przypominamy o obowiązkowej spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Możemy już przystępować do spowiedzi. Mamy czas do 7 czerwca.

4. W środę 13 maja, wspomnienie NMP Fatimskiej. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. Można zamawiać intencje tej Mszy. Po Mszy spotkanie Żywego Różańca. 

5. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

6. W sobotę, 16 maja, uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski i metropolii warszawskiej. W latach 1625 – 1629, kiedy Wilno nawiedziło kilka niezwykle groźnych epidemii, które dziesiątkowały jego mieszkańców św. Andrzej wraz z innymi kapłanami nieśli tym opuszczonym i porzuconym ludziom swą duchową i materialną pomoc. Pragniemy za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli modlić się do Boga o powstrzymanie pandemii. Zachęcamy do łączenia się duchowo poprzez transmisję uroczystej Mszy w sanktuarium św. Andrzeja w Warszawie o godz. 18.00 pod przewodnictwem kard. Kazimierza Nycza. Link do transmisji: https://www.youtube.com/watch?v=u984FezyChY

7. W poniedziałek, 18 maja przypada 100 lecie urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji, w niedziele, 17 maja zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą dziękczynną o godz. 12.00.

Ks. kardynał Kazimierz Nycz odprawi o godz. 9.00 Mszę Świętą w bazylice Świętego Krzyża, transmitowaną przez Polskie Radio.

O godz. 11.00 w archikatedrze warszawskiej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, w ramach ogólnodiecezjalnego dziękczynienia. Zachęcamy do włączenia się w transmisje Mszy świętych, a także w wydarzenia, przygotowywane przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

8. Po 17 maja planujemy stopniowo przywracać pracę w grupach parafialnych.

9. Dnia 26 marca ks. Kardynał Kazimierz Nycz, mając na uwadze dobro duchowe wiernych Archidiecezji Warszawskiej i uwzględniając aktualnie obowiązujące przepisy wprowadzone na czas pandemii, ze względu na zagrożenie zdrowia oraz życia, udzielił wszystkim wiernym, aż do odwołania dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej. Jednocześnie zachęcił do osobistej i rodzinnej modlitwy oraz uczestnictwa w nabożeństwach transmitowanych za pośrednictwem mediów elektronicznych.

Papież Franciszek w swoich homiliach wielokrotnie przestrzegał przed  ograniczeniem praktykowania wiary jedynie do wymiaru wirtualnego, bez możliwości osobistego udziału w sakramentach. Podkreślił, że nie jest to sytuacja normalna, kiedy wierni, uczestnicząc w Eucharystii jedynie za pomocą środków społecznego przekazu, nie mogą być na niej obecni fizycznie i mogą przyjmować jedynie Komunię Świętą duchową.

W duchu tych słów papieża Franciszka zachęcamy wiernych, by rzetelnie zweryfikowali, czy w ich konkretnej indywidualnej sytuacji nadal istnieje przyczyna, by korzystali z dyspensy udzielonej przez arcybiskupa warszawskiego.

10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, które można nabyć w zakrystii.   

11. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy do domu Ojca śp. Dariusza Szymańskiego. Wieczny odpoczynek…