• 1
  • 2

VII Niedziela Wielkanocna       

28 maja 2017 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie Majowym ku czci NMP, każdego dnia do środy 31 maja, po Mszy o 17.00 a od czwartku zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będą odprawiane po Mszy wieczornej. W sobotę z racji ślubu nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30.

Msza i Majowe w Wólce Turowskiej w poniedziałek o godz. 18.30.

2. Za tydzień uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny. Przypominamy, że zostało ostatnie osiem dni na przyjęcie Komunii wielkanocnej.

3. Przyszła niedziela będzie I–ą  niedzielę miesiąca, po Mszy o godz. 12.00, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i procesję wokół kościoła. Zapraszamy wszystkich a zwłaszcza ministrantów i bielanki.

4. W niedzielę przypada X Święto Dziękczynienia, pod hasłem „Dziękujemy za chleb”. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za życie i posługę św. Brata Alberta Chmielowskiego, który dla najbiedniejszych stał się prawdziwym chlebem, a także za wszystkie dzieła charytatywne oraz ludzi włączających się w posługę potrzebującym.
O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski. Tego dnia będzie zbiórka ofiar do puszki na budowę świątyni Opatrzności Bożej – Wotum Narodu.

5. W poniedziałek język angielski Uniwersytetu III Wieku o godz. 16.00.  

6. We wtorek zapraszamy na radosne nabożeństwo „Drogi Światła” w którym będziemy rozważali chwalebne zmartwychwstanie Pana Jezusa aż do tajemnicy Zesłania Ducha Świętego. Nabożeństwo rozpocznie się po majowym.

7. W środę 31 maja, święto Nawiedzenia NMP. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy po Mszy o godz. 17.00.

8. W piątek I Piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Spowiedź od godz. 15.30. Msza o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00.

9. W sobotę I Sobota miesiąca.

10. Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.15 a po niej trening piłki nożnej ministrantów.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”, które można nabyć w zakrystii. 

Kolęda - wizyta duszpasterska

4.03. Poniedziałek

od godz. 16.00

ul. Orzeszkowej 56,

ul. Słowackiego 81

9.03. Sobota od godz. 9.00

Dodatkowe zaproszenie kapłana na wizytę, po zgłoszeniu w zakrystii.