XI Niedziela Zwykła

18 czerwca 2017 r.

1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwie czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, każdego dnia po Mszy wieczornej. We wtorek (z racji bierzmowania) nabożeństwo o godz. 16.30. 

2. Trwając w tradycji Oktawy Bożego Ciała, do czwartku zapraszamy do udziału w procesji eucharystycznej wokół kościoła po nabożeństwie. Szczególnie prosimy ministrantów i bielanki. W czwartek błogosławienie wianków.

3. W poniedziałek język angielski Uniwersytetu III Wieku o godz. 16.00.  

4. We wtorek uroczysta Msza św. z bierzmowaniem o godz. 18.00. Próba generalna dla kandydatów w poniedziałek o godz. 18.00 a po niej spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich świadków i rodzin.

5. W środę Msza św. i nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

6. W czwartek 22 czerwca, zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity o godz. 17.00. Można zgłaszać intencje tej Mszy, prosząc Boga o łaski dla siebie i swoich bliskich. Prosimy o przyniesienie róż, które są wymownym znakiem łask otrzymanych od Boga przez wstawiennictwo Patronki od spraw beznadziejnych. Róże będzie można nabyć w kruchcie przed Mszą św.

7. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Można tego dnia, uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa. Tego dnia można spożywać potrawy mięsne. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

8. Zapraszamy dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 na Mszę św. dziękczynną na zakończenie roku szkolnego w piątek o godz. 8.00. Spowiedź dla dzieci w czwartek w godz. 15.30 – 17.00. Prosimy rozsądnie zaplanować spowiedź w tych godz. gdyż nie będzie spowiedzi podczas Mszy wieczornej.

9. W sobotę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00.  

10. W piątek rozpoczynają się wakacje. Życzymy dzieciom i wszystkim Parafianom dobrego wypoczynku. Prosimy pamiętać o niedzielnej Mszy św., modlitwie i sakramentach. Pamiętajcie też droczy Parafianie o swojej Parafii polecając Ją w różnych sanktuariach czy miejscach świętych.

11. Sobotni mecz towarzyski z ministrantami z par. św. Mikołaja nasi chłopcy zakończyli zwycięsko z wynikiem 8:2. Zapraszamy na mecz Ojcowie – Ministranci w sobotę o godz. 9:00.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”, które można nabyć w zakrystii.

13. Przypominamy młodzieży z naszej parafii z II klasy gimnazjum, która w przyszłym roku pragnie przyjąć sakrament bierzmowania, że do końca czerwca należy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej zapisać się na przygotowanie do bierzmowania. Młodzież ucząca się w gimnazjum poza Grójcem może odebrać karty zgłoszenia w zakrystii. 

14. Dziś na każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców na czas wakacji i ich pojazdów.