XXXI Niedziela Zwykła      

5 listopada 2017 r.

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy o godz. 12.00 zapraszamy na krótką Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2. Przypominamy, że do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za zmarłych przez pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy (choćby myślnie) za zmarłych.

3. Spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych za tydzień po Mszy o godz. 12.00.

4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania w listopadzie będzie tylko 19 listopada po Mszy o godz. 17.00 (będzie I Test - pytania od 1 do 14). 

5. W poniedziałek Msza roczna za Zmarłych o godz. 17.00.

6. W poniedziałek język angielski Uniwersytetu III Wieku o godz. 16.00.

7. W środę Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.00 a po niej spotkanie Żywego Różańca.

8. W czwartek święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – Matki wszystkich kościołów Świata. 

9. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Msza o Miłosierdziu Bożym o godz. 17.00.

10. W sobotę 11 listopada w Święto Niepodległości Msze św. o godz. 7.30, 9.00, 10.30 – uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z ceremoniałem wojskowym a wieczorem o 17.00. Pamiętajmy o wywieszeniu flagi narodowej.

11. Próba chóru w piątek o godz. 19.00.

12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”, które można nabyć w zakrystii.

13. Przyjmujemy na wypominki na rok 2017/2018. Okażmy pomoc modlitewną naszym zmarłym, zgłaszając ich imiona na wypominki – modlitwy w ich intencji w każdą niedzielę oraz Mszę św. odprawiane w ich intencji w I-e poniedziałki miesiąca o godz. 17.00.

14. W przyszłą niedzielę będziemy gościli ks. kard. Kazimierza Nycza, który podczas Mszy św. o godz. 17.00 udzieli promocji nowym Lektorom naszego regionu, w tym jednemu z naszych ministrantów Mateuszowi Okolusowi. Do udziału w tej Mszy zachęcamy wszystkich ministrantów i lektorów z naszej parafii.

15. Za tydzień taca na inwestycje w naszej parafii.

16. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek z okazji  IX Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym.

17. Komunikat z Kurii:

Umiłowani Diecezjanie! W sobotę, 11 listopada br., zapraszam Was do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. Świątynia Opatrzności Bożej jako Wotum Narodu jest szczególnym miejscem do przeżywania tego rodzaju uroczystości.

Obchody rozpoczniemy Mszą Świętą, która zostanie odprawiona o godzinie 9.00, w obecności przedstawicieli Episkopatu Polski i najwyższych władz państwowych. Podczas Eucharystii odmówimy Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej oraz podziękujemy Bogu za wolność i niepodległość, prosząc Go o dalszą opiekę nad naszą Ojczyzną.

Zapraszam także na koncert – Mszę F-dur Józefa Michała Ksawerego Poniatowskiego, który rozpocznie się o godz. 20.00. Wystąpią wybitni polscy artyści, w tym: Małgorzata Walewska i Andrzej Lampert, a także polskie cenione orkiestry symfoniczne i chóry. Dyrygować będzie Pedro Amaral – dyrektor artystyczny Filharmonii Lizbońskiej.

Niech nasza obecność w Świątyni Opatrzności Bożej będzie wyrazem dziękczynienia Bogu za dar odzyskanej wolności. Wszystkim z serca  błogosławię.

  Kazimierz Kardynał Nycz

Arcybiskup Metropolita Warszawski