XXXIII Niedziela Zwykła

19 listopada 2017 r.

1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania dziś po Mszy o godz. 17.00.

2. Od dziś można zamawiać intencje mszalne na 2018 rok.

3. W poniedziałek język angielski Uniwersytetu III Wieku o godz. 16.00.

4. We wtorek zapraszamy na Mszę św. w intencji uzdrowienia duszy i ciała, o godz. 18.00. Po Mszy adoracja z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

5. Zapraszamy na nabożeństwo do św. Rity w środę 22 listopada o godz. 17.00. Można zgłaszać intencje tej Mszy, prosząc Boga o łaski dla siebie i swoich bliskich. Prosimy o przyniesienie róż, które są wymownym znakiem łask otrzymanych od Boga przez wstawiennictwo Patronki od spraw beznadziejnych. Róże będzie można nabyć w kruchcie przed Mszą św.

6. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

7. Próby chóru w piątek o godz. 19.00 a scholi w sobotę: dziecięcej o godz. 12.00 a młodzieżowej o godz. 15.00.

8. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 11.30 a po niej trening piłki nożnej. Wczoraj nasi chłopcy, zdobyli III miejsce w Rejonowej Lidze Ministranckiej w Warce kategorii szkoła podstawowa i gimnazjum. Na wiosnę druga część ligi. 

9. Za tydzień uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy o godz. 12.00 zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu podczas której odmówimy Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za udział  w odmówieniu tego aktu będzie można  uzyskać odpust zupełny. Obecność ministrantów na tym nabożeństwie obowiązkowa.

10. Spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych za tydzień po Mszy o godz. 12.00.

11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa niedzielnego”, które można nabyć w zakrystii.

12. Rodziców nastolatków, zapraszamy na spotkanie w par. św. Mikołaja z p. Joanną Szmurło, specjalistką terapii uzależnień, kierownikiem ośrodka dla młodocianych narkomanów. Podjęte będą relacje rodziców z dojrzewającymi nastolatkami i wychowania młodego pokolenia. Co daje dobra relacja z dziećmi? Jak ją budować? Wychowujemy przez działanie czy tylko słowo? Dojrzewanie, bunt i kryzysy – jak przeżyć te trudne sprawy. Spotkanie odbędzie się sobotę 25 listopada w kościele św. Mikołaja o godz. 16.00.