1. Zachęcamy do udziału w ostatnich Roratach, porannych adwentowych Mszach św. ku czci NMP – od poniedziałku do soboty o godz. 7:00. Zachęcamy do przychodzenia z lampionami  i świecami.

2. Burmistrz Gminy i Miasta Grójec zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Grójec na Wigilię na Grójeckim Rynku, w czwartek 22 grudnia o godz. 17.00.

3. Jutro język angielski Uniwersytetu III Wieku o godz. 16.00.

4. W środę Msza i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17.00.

5. W czwartek 22 grudnia, zapraszamy na III nabożeństwo do św. Rity o godz. 17.00. Można zgłaszać intencje tej Mszy, prosząc Boga o łaski dla siebie i swoich bliskich. Prosimy o przyniesienie róż, które są wymownym znakiem łask otrzymanych od Boga przez wstawiennictwo Patronki od spraw beznadziejnych.

6. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego.

7. Odprawa liturgiczna ministrantów przed Pasterką, w piątek o godz. 17.45.

8. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza Roratnia o godz. 7.00. Mszy o godz. 17.00 nie będzie.

O godz. 23.30 odbędzie się nabożeństwo na zakończenie adwentu a po nim Pasterka o północy.

9. W niedzielę 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego, w dzień Msze św. o godz. 9.00, 10. 30, 12.00 i 17.00.

10. W poniedziałek 26 grudnia Święto Świętego Szczepana. Msze św. w II dzień Bożego Narodzenia wg porządku niedzielnego. Taca tego dnia będzie przeznaczona na KUL.

11. Dziś ostatni dzień Adwentowej Akcję „Małe pudełko wiele radości, – czyli jak zostać Św. Mikołajem”. Do kancelarii lub do kosza stojącego w kościele można przynosić artykuły żywnościowe, środki czystości, nowe ubrania lub zabawki. Dary, w formie paczek świątecznych, zostaną przekazane dzieciom z ubogich rodzin naszej Parafii.

12. Opłatki do nabycia u pana Piotra – Organisty.

13. W kruchcie można nabyć Wigilijne Świece „Caritas”. Dochód ze świec zostanie przeznaczony na Wigilię dla dzieci z ubogich rodzin, na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci a także na rzecz chrześcijan w krajach objętych wojnami, m.in. w Syrii, Iraku. W kruchcie można również nabyć kalendarze księży Michaelitów, na 2017 r.

14. Są wolne intencje Mszalne w tym tygodniu.

15. Przyjmujemy intencje Mszalne na rok 2017.

16. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego”, które można nabyć w zakrystii. W dzisiejszych numerach jest dodatek Wigilijny.

17. Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Biedronki” przy Zespole Szkół Specjalnych w Grójcu zaprasza  po Mszy na kiermasz dekoracji Świątecznych, wykonanych przez podopiecznych i opiekunów. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na rehabilitację dzieci.

18. Kolęda – wizyta duszpasterska rozpocznie się w środę 28 grudnia.
Tego dnia udamy się:

od godz. 9.00 Kępina (prosimy o 2 samochody) Wólka Turowska (prosimy o 1 samochód)

od godz. 15.00 Batalionów Chłopskich, Miła, Mała, Spacerowa, Baśniowa, Piękna.

Kolejne dni kolędy podamy w Boże Narodzenie.