• 1
 • 2

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia - 19.05.2024.

19 maja 2024 r. – NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dzisiaj przed kościołem można zakupić pierniki z przeznaczeniem na dalsze leczenie choroby nowotworowej p. Janiny.
 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świątek, Święto N.M.P. Matki Kościoła. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00. i 17.00.
 3. W środę, 22 maja, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Rity o godz. 17.00. Można zgłaszać intencje na Mszę i Nowennę, prosząc Boga o łaski dla siebie i swoich bliskich. Prosimy o przyniesienie róż, które są wymownym znakiem łask otrzymanych od Boga przez wstawiennictwo Patronki od spraw beznadziejnych. Róże będzie można też nabyć przed Mszą w kruchcie.
 4. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończy się nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego przed Mszą św. wieczorną, a po Mszy Nabożeństwo majowe.
 5. Są wolne intencje mszalne w tym tygodniu w godzinach porannych.
 6. W sobotę w naszym Kościele od rana do późnych godzin wieczornych będzie odbywał się Festiwal Pieśni Sakralnej.
 7. W przyszłą niedzielę, po Mszach św. Rycerze Zakonu św. Jana Pawła II, będą kwestować na pomoc dla Domu Samotnej Matki w Chyliczkach k. Piaseczna. Dom prowadzony jest przez Siostry ze zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Okażmy pomoc mamom samotnie wychowującym dzieci poprzez wsparcie materialne zbiórki oraz wsparcie modlitewne, które również jest bardzo ważne i potrzebne.
 8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 17.00 i nabożeństwie majowym zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie. Obecność na nim jest obowiązkowa.
 9. W zakrystii i kancelarii dostępne są formularze zgłoszeń dla uczniów klas siódmych z naszej parafii, którzy we wrześniu chcą rozpocząć kurs przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Wypełnione formularze prosimy oddać do 21 czerwca w kancelarii parafialnej.
 10. Zwolniły się 4 miejsca na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 10-17 sierpnia zainteresowane osoby prosimy o kontakt z ks. Piotrem Kłaputem. Osoby udające się na pielgrzymkę prosimy o dokonanie całości wpłaty do końca maja.
 11. W dniach 12 i 13 lipca zapraszamy na pielgrzymkę na uroczystości odpustowe bł. Marianny Biernackiej, która jest patronką teściowych, synowych i matek. W programie m.in. rejs po mazurskich jeziorach oraz zwiedzanie maryjnych sanktuariów ziemi augustowskiej. Szczegółowy program dostępny jest w zakrystii. Zapisy u ks. Piotra 
 12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, i dla dzieci „Małego Gościa”, i jest nowy numer „Gość Historia” które można nabyć w zakrystii.
 13. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odprowadziliśmy do Domu Ojca śp. +Andrzeja Jackowskiego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.