• 1
 • 2

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia - 26.11.2023.

26 listopada 2023 r. – 34 Niedziela Zwykła

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku liturgicznego. Po Mszy św. o godz. 12.00. wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia Sercu Jezusowemu.
 2. W środę, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. Można zgłaszać intencje na Nowennę i Mszę świętą.
 3. W piątek przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończy się nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej. Spowiedź od godz. 16.00. Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 17.00.
 4. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. o godz. 7.00. a po Mszy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 5. W sobotę o godz. 9.15. konferencja dla Rodziców i chrzestnych w Jadłodajni. Dotyczy wszystkich, którzy planują chrzest w grudniu.
 6. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00. adoracja Najświętszego Sakramentu, spotkanie KŻR i wymiana Tajemnic Różańcowych.
 7. Młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania przychodzi w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 17.00. Po Mszy św. Spotkanie.
 8. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent – Początek nowego Roku Liturgicznego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.
 9. Od przyszłej niedzieli, rozpoczniemy Adwentową Akcję „Małe pudełko wiele radości – czyli jak zostać Św. Mikołajem”. Do kancelarii lub do kosza stojącego w kościele można przynosić artykuły żywnościowe, środki czystości, nowe ubrania lub zabawki. Dary, w formie paczek świątecznych, zostaną przekazane dzieciom z niezamożnych rodzin naszej Parafii.
 10. Od jutra p. Organista będzie roznosił Opłatki na terenie parafii. Jeśli kogoś nie zastanie w domu, to w Opłatki można się zaopatrywać bezpośrednio u p. Organisty na chórze. (PLAN).
 11. Przyjmujemy jeszcze na wypominki na rok 2023/24.
 12. Msze święte na rok 2024, można zamawiać w kancelarii parafialnej.
 13. Zachęcamy do zakupu naszego parafialnego jubileuszowego (25 rocznica Konsekracji Kościoła) kalendarza ze zdjęciami na rok 2024. Są też już świece „Wigilijne Dzieło Pomocy” i sianko na stół wigilijny. Do nabycia przy wyjściu z Kościoła, w zakrystii i w kancelarii.
 14. Wizytę duszpasterską w tym roku rozpoczniemy od poniedziałku 4 grudnia. Odwiedzać będziemy wszystkich parafian. Nowe rodziny prosimy o zgłaszanie się. Tegoroczne ofiary składane z okazji wizyty duszpasterskiej chcemy przeznaczyć na renowację drzwi kościoła. W poniedziałek – 04 grudnia planujemy odwiedzić mieszkańców Al. Niepodległości 19 i 21, we wtorek – 05 grudnia – Al. Niepodległości 11 i 17.
 15. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa” dla dzieci. Do nabycia w zakrystii.
 16. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odprowadziliśmy do Domu Ojca: +Janinę Kaczorowską, +Mariana Burskiego.  Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…