• 1
 • 2

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia 26.03.2023.

26 marca 2023 r. – 5 Niedziela Wielkiego Postu

 1. Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, w którym przeżywać będziemy największe tajemnice naszego zbawienia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.
 2. Zespół Szkół Specjalnych zaprasza dzisiaj na kiermasz prac wielkanocnych, a za tydzień w niedzielę na kiermasz zapraszają harcerze.
 3. Dziś po Mszach zbiórka ofiar do puszek na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. Można zgłaszać intencje na nowennę i Mszę Świętą.
 5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

W piątek: Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.15.

Msza Święta o godz. 17.00., którą zakończymy nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.

Po Mszy Drogi Krzyżowej dla młodzieży i dorosłych nie będzie. ZAPRASZAMY NA GODZ. 19.00. NA DROGĘ KRZYŻOWĄ ULICAMI GRÓJCA, KTÓRA WYRUSZY Z PARAFII ŚW. MIKOŁAJA A ZAKOŃCZY SIĘ W NASZYM KOŚCIELE.

W niedziele Gorzkie Żale o godz. 16.15.

Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 1. Prowadzimy wielkopostną akcję charytatywną: „Miłość miłosierna”. Do kosza przy ołtarzu możemy składać produkty żywnościowe, nowe ubrania, pościel, ręczniki, zabawki. Może to być wyraz naszej jałmużny wielkopostnej, która gładzi grzechy.
 2. Instytut Papieża Jana Pawła II oraz Parafia Opatrzności Bożej serdecznie zapraszają na koncert z okazji 18. rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II Pieśń o Bogu ukrytym, który odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej 1 kwietnia o godzinie 19.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 3. W Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 12.00. krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu, a następnie spotkanie KŻR i wymiana Tajemnic Różańcowych.
 4. P. Piotr Pękacki, Organista wraz z Chórem Parafialnym i scholą młodzieżową zapraszają w przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 17.00. na koncert pieśni pasyjnych. Po koncercie wystawienie Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi przed świętami,  Adoracja, Różaniec, Apel Jasnogórski. O godz. 21.37. wyjdziemy przed Kościół i przed pomnikiem Jana Pawła złożymy kwiaty i zaśpiewamy „Barkę”.
 5. Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w świece „Caritas” na nasz stół wielkanocny.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego” i dla dzieci  „Małego Gościa”, które możemy nabyć w zakrystii.
 7. W ubiegłym tygodniu odprowadziliśmy do Domu Ojca: śp. +Edwarda Szewczyka. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.