• 1
 • 2

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia - 25.02.2024.

25 lutego 2024 r. – 2 Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiejsze ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na rzecz Dzieła Pomocy Misjonarzom „Ad Gentes”.
 2. Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej będzie krótkie spotkanie dla osób, które chciałyby przeżyć 33 dniowe rekolekcje prowadzące do zawierzenia się Miłości Miłosiernej Boga. Rekolekcje będą miały charakter indywidualny. Rozpoczniemy je 5 marca a zakończymy w Niedzielę Bożego Miłosierdzia.
 3. Zachęcamy do włączenia się w wielkopostną akcję charytatywną: „Miłość miłosierna”. Do kosza przy ołtarzu możemy składać produkty żywnościowe, nowe ubrania, pościel, ręczniki, zabawki. Może to być wyraz naszej jałmużny wielkopostnej, która gładzi grzechy.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. Można zgłaszać intencje na nowennę i Mszę Świętą.
 5. W piątek o godz. 15.00. Koronka do Miłosierdzia Bożego. O godz. 16.15. Droga Krzyżowa dla dzieci. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 16.00. O godz. 17.00. Msza o Najśw. Sercu Pana Jezusa, po Mszy Droga Krzyżowa dla dorosłych i młodzieży, którą zakończymy Nabożeństwem Pierwszopiątkowym. W piątki Wielkiego Postu Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie do 21.00. Zapraszamy.
 6. Gorzkie Żale w niedziele o godz. 16.15. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. W piątek, 1 marca przypada Narodowy Dzień pamięci Żołnierzy Niezłomnych (Wyklętych). Z tej okazji zapraszamy na uroczystości na Placu Wolności o godz. 10.00.
 8. W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu N.M.P. o godz. 7.00. a po Mszy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP., o godz. 9.15. konferencja dla Rodziców i chrzestnych w Jadłodajni. Dotyczy wszystkich, którzy planują chrzest w marcu.
 9. W przyszłą niedzielę przypada 17 rocznica nominacji Ks. Kardynała Kazimierza Nycza na pasterza Archidiecezji oraz dzień jego imienin (4 marca). Ks. Kardynała polecamy naszym modlitwom.
 10. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 12.00. adoracja Najświętszego Sakramentu, spotkanie KŻR i wymiana Tajemnic Różańcowych.
 11. W przyszłą niedzielę Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym zaprasza Rodziców i Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania na Mszę Świętą w ich intencji o godz. 17.00.
 12. Do 10 marca prosimy o dokonanie wpłaty drugiej raty na pielgrzymkę do Włoch. Wpłaty wraz z potrzebnymi danymi przyjmuje ks. Piotr Kłaput. 15 marca o godz. 18.00. odbędzie się spotkanie przedwyjazdowe z przedstawicielem biura pielgrzymkowego.
 13. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do sanktuarium Maryjnego w Medjugorie w dniach 10 – 17 sierpnia. Szczegółowy program dostępny jest w zakrystii. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Piotrem.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej - „Gościa Niedzielnego”, i „Małego Gościa” dla dzieci, które można nabyć w zakrystii.