• 1
 • 2

20.11.2022. – 34 Niedziela Zwykła

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

 1. W dniu wczorajszym ks. bp Tadeusz Pikus, w naszym kościele udzielił promocji lektorskiej 24 ministrantom z czterech dekanatów, w tym 11 ministrantom z naszej parafii. Nowym lektorom gratulujemy i życzymy owocnej posługi czytania Słowa Bożego.
 2. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Adwent – Początek nowego Roku Liturgicznego. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na Seminarium Duchowne.
 3. Od przyszłej niedzieli, rozpoczniemy Adwentową Akcję „Małe pudełko wiele radości – czyli jak zostać Św. Mikołajem”. Do kancelarii lub do kosza stojącego w kościele można przynosić artykuły żywnościowe, środki czystości, nowe ubrania lub zabawki. Dary, w formie paczek świątecznych, zostaną przekazane dzieciom z niezamożnych rodzin naszej Parafii.
 4. We wtorek, 22 listopada, nabożeństwo do św. Rity o godz. 17.00. Można zgłaszać intencje tej Mszy, prosząc Boga o łaski dla siebie i swoich bliskich. Prosimy o przyniesienie róż, które są wymownym znakiem łask otrzymanych od Boga przez wstawiennictwo Patronki od spraw beznadziejnych. Róże będzie można też nabyć przed Mszą w kruchcie.
 5. W środę, nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.00. Można zgłaszać intencje na nowennę i  Mszę Świętą.
 6. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. rozpoczynająca się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a zakończy się nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej.
 7. Od jutra p. Organista będzie roznosił Opłatki na terenie parafii. Jeśli kogoś nie zastanie w domu, to w Opłatki można się zaopatrywać bezpośrednio u p. Organisty na chórze.
 8. Przyjmujemy jeszcze na wypominki na rok 2022/23.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i jest nowy numer „Małego Gościa” dla dzieci, które można nabyć w zakrystii. Jest też jeszcze „Ewangelia 2023”.
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej parafii odprowadziliśmy do Domu Ojca: śp. +Janinę-Teresę Głębocką, +Bogdana-Jerzego Paliwodę. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.